PASY PODWYŻSZONEGO RYZYKA

UDOSTĘPNIJ W:

W godzinach szczytu ruch na ulicy Żymirskiego w stronę przychodni i przedszkola jest wzmożony. Kierowcy niejednokrotnie próbują wyprzedzić autobus, mający przystanek nieopodal przejścia dla pieszych przy przedszkolu i przychodni.

Przejście dla pieszych przy ulicy Żymirskiego zostało wyznaczone w łuku drogi z pierwszeństwem i samochody jadące od strony kościoła w kierunku przychodni niejednokrotnie przekraczają dozwoloną prędkość. Przejście na drugą stronę ulicy Żymirskiego napawa mnie niejednokrotnie obawami. Sytuacja jest dużo poważniejsza
w przypadku dzieci, które każdego dnia przekraczają tę trasę w drodze do szkoły, przedszkola, przychodni oraz w przypadku osób starszych z nieco słabszym refleksem.

 

Kolejne niebezpieczne przejście dotyczy skrzyżowania ulic Żymirskiego i Pieniążka. Tu często dochodzi do kolizji drogowych.

Miejsc podobnych do tych w całej Kobyłce jest wiele. Życie i zdrowie ludzkie jest wartością najwyższą. Warto je chronić. Poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców na ulicach Kobyłki może być zrealizowane poprzez szereg inicjatyw, które są finansowane ze źródeł zewnętrznych. Niezwykle skuteczne okazują się praktykowane w wielu gminach tzw. tarki, punktowe oświetlenie, sensory, odpowiednie odblaski i jaskrawe malowanie pasów. Myślę, że nowa Rada Miejska powinna stworzyć mapę najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych. Na tej podstawie należy podpisać umowę z podmiotem zewnętrznym, który dokona modernizacji zabezpieczeń, oznaczeń i oświetlenia wskazanych przez miasto przejść dla pieszych. Statystyki wskazują, że po odpowiedniej modernizacji udaje się zmniejszyć ilość niebezpiecznych zdarzeń w takich miejscach nawet o 70%.

 

Anna Gniadowicz

 

Updated: 19 października, 2018 — 6:06 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme