Potrzebne są igrzyska

UDOSTĘPNIJ W:

Po ostatniej sprzedaży 7,5 h przy ul. Przyjacielskiej oraz zapowiedzi zaciągnięcia 10 – cio milionowego kredytu wszyscy sądziliśmy, że przed wyborami nastąpi ogromny boom inwestycyjny. Co prawda buduje się za 6 milionów złotych ścieżki rowerowe przy ulicy Napoleona i Poniatowskiego, ale jak dotychczas jest to praktycznie jedyna inwestycja a raczej horror dla mieszkańców zafundowany przez włodarzy miasta. Budowa miała być zakończona 30 kwietnia 2018 roku niestety na ostatniej sesji Burmistrz poinformował, że musimy dołożyć do tej inwestycji 1,8 mln złotych, aby wybudować barierki wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Poniatowskiego oraz wprowadzić organizację ruchu. Kilka lat projektowania i nikt nie zauważył, że potrzeba będzie jeszcze dołożyć prawie 2 miliony do czegoś co powinno wynikać z określonych przepisów?
Ciekawostką jest również, że jeśli kilka lat projektowano (jak stwierdził wiceburmistrz Grubek na sesji) to po co 2 lata temu wybudowano za ogromne pieniądze rowy odkryte by w obecnym czasie zabudować je betonowymi kanałami odwadniającymi, które z kolei muszą być zabezpieczone barierkami ochronnymi. Tak czy owak czeka nas jeszcze kilka tygodni horroru komunikacyjnego.
Trzeba wziąć pod uwagę, że nie tylko nie wyciągnięto konsekwencji w stosunku do wykonawcy za przekroczenie terminu, ale jeszcze został nagrodzony aneksem w postaci dodatkowych prac za kwotę 1.8 mln zł. która to kwota prawdopodobnie pójdzie z naszego budżetu. Można by stwierdzić, że podpisanie aneksu przedłużającego termin oddania prac z wykonawcą, który przekroczył termin i tak jest posunięciem co najmniej dziwnym. Aneksy podpisuje się tylko w wyjątkowych przypadkach, których nie można przewidzieć. Natomiast barierki ochronne oraz organizacja ruchu nie należą raczej do tych wyjątków, ponieważ wynikają z przepisów.

Widać wiec, że brak „fajerwerków” inwestycyjnych zmusił naszych włodarzy do przyspieszenia rocznicy nadania praw miejskich który przypada na rok 2019 i zafundowano nam serię festynów. Przypomina to starą maksymę, że jak nie ma chleba to potrzebne są igrzyska.

Updated: 17 lipca, 2018 — 1:32 pm

1 Comment

Add a Comment
  1. SPOSÓB SPRAWDZONY I SKUTECZNY NA TŁUSZCZĘ KOBYŁKOWSKĄ AŻ NADTO WYSTARCZY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme