TABLETY CZY MARNOTRAWIENIE PAPIERU?

UDOSTĘPNIJ W:

Podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej w Kobyłce Radny Wspólnoty Samorządowej Bogdan Zbyszyński zaproponował zakup tabletów po 200 zł dla radnych. Umotywował to tym że na każdą sesję przygotowywane są bardzo obszerne opracowania papierowe, których przygotowanie i wydruk generuje bardzo wysokie koszty. Zaniechanie drukowania materiałów dla radnych i kopiowanie ich zawartości na tablety zaowocowało by prawdopodobnie wysokimi oszczędnościami. Niestety pomysł ten nie został przyjęty za sprawą przewodniczącej Rady Miasta Pani Ewy Jaźwińskiej która w ten sposób umotywowała swój sprzeciw:

 

„Panie Bogdanie! W związku z tym, że wszystko zależy jaki będzie budżet. Jestem przeciwna temu, dlatego że część osób jest przeciwnych. Nie będziemy nadwyrężać budżetu na nasze tablety.” Po tej wypowiedzi padło pytanie: ”Czy można przegłosować to jako wniosek?” na co Pani Przewodnicząca kontynuowała „Proszę państwa na komisjach padły pytania. Proszę sobie wyobrazić tablet czemu miałby służyć? Brak dostępu do internetu, jeżeli internet to płacimy dodatkowe pieniądze. Prawda?” otóż te słowa zostały wypowiedziane tuż po tym jak w MOK Kobyłka odbyła się KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT BEZPŁATNEGO INTERNETU. Czyżby Pani przewodnicząca zapomniała o projekcie za ponad 4 miliony złotych?  

„Ja jestem za nowoczesnością. Ja jestem za nowoczesnością. I teraz mamy połowę i proszę sobie zobaczyć co przeczytacie, czy będziecie w stanie podjąć uchwałę, przeczytać w tablecie.”

Połowa o której wspomina Pani Przewodnicząca to prawdopodobnie tekst wyświetlony z rzutnika na ekranie podczas sesji. Faktycznie tekst nie jest czytelny nawet  z końca Sali ale to kwestia przybliżenia. Otóż Pani przewodnicząca pewnie nie wie, że za pomocą dwóch paluszków na tablecie możemy sobie taki tekst przybliżać i oddalać oraz dowolnie przewijać. Z powodu tego że trzeba ponosić dodatkowe koszty za DARMOWY internet, oraz z powodu tego że, na tablecie nie będzie widać uchwał, pomysł Radnego Zbyszyńskiego poszedł do „KOSZA”.W ślad za nim poszły także zadrukowane  ryzy papieru z niepotrzebnymi już prawdopodobnie po sesji materiałami. Papier trafi zapewne do niszczarki a później do worka na odpady segregowane co w znaczący sposób zwiększy ilość odbieranych odpadów papierowych w gminie.

 

Paweł Majkowski

 {jcomments on}

Updated: 21 grudnia, 2013 — 10:20 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme