ROWEREM DO SANTIAGO DE COMPOSTELA

UDOSTĘPNIJ W:

Camino de Santiago – droga zwykłych ludzi. Droga do Santiago de Compostela do grobu świętego Jakuba. Szlak, który przez setki lat przemierzają pielgrzymi z całej Europy wędrujący ścieżkami oznaczonymi muszlą.

 {gallery}2013/NR10/sant{/gallery}

Camino de Santiago – tam, gdzie droga wiatru przecina drogę gwiazd. I my, grupa zwykłych ludzi – rodzice trójki małych dzieci, mama chorego ciężko na serce Franka, farmaceutka, młoda babcia, mechanik, mama, która straciła w wypadku 16 letniego syna, franciszkanin i ja – nauczyciel i członek Wspólnoty Mazowieckiej w Kobyłce.

Nikt z nas nawet nie powinien zamarzyć, by postawić nogę na tym świętym szlaku. A jednak. Odrobina fantazji, wielkie marzenie, może pragnienie dotknięcia czegoś nowego? Postanowiliśmy w ciągu 5 dni przejechać ponad 700 km na rowerach – a po drodze coś zrozumieć, poczuć, odnaleźć.

Jak każdy pielgrzym i my weźmiemy spod drzwi naszego domu kamień -symbol trosk, kłopotów, i złożymy go gdzieś tam po drodze. Naszym celem jest teraz doskonale się przygotować i dotrzeć do grobu św. Jakuba, a nawet jeszcze dalej, na plażę zwaną “końcem świata”.

 

Jak mówi podróżnik Marek Kamiński-“Liczy się droga, a nie cel”, a my już w tej drodze jesteśmy, cel mamy wspólny. Jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie pomyślałam, by było to możliwe. Jednak razem, przy wsparciu wielu fantastycznych ludzi wierzę, że jest to możliwe, że się uda.

Nasze wielkie marzenia, wytrwałość w “kręceniu” i wiara, że się uda ,mam nadzieję, że będą też sygnałem dla wielu “zwykłych”, a może niezwykłych ludzi, aby walczyć o swoje marzenia.

Razem wszystko jest możliwe…

Wyruszamy 31.10.2013 roku i mam nadzieję, że będziecie trzymać za nas mocno kciuki.

 

Renata Majewska

Kobyłkowskie Koło

Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

 {jcomments on}

 

Updated: 25 września, 2013 — 10:53 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme