Wiosna w klubie 60+

UDOSTĘPNIJ W:

Wiosna zawitała do nas na dobre. Wraz z nią  nowe marzenia i plany, które oczywiście należy zrealizować nawet wtedy, gdy metryka wskazuje na 60+, ale duch cały czas młody. O tym  i o wielu innych sprawach rozmawiano  na kolejnych spotkaniach „Klubu 60+” prowadzonego przez stowarzyszenie „Nie Daj się Nudzie”.

 {gallery}2013/nr4/senior{/gallery}

17 kwietnia  członkowie Klubu oraz ich goście spotkali się tradycyjnie w siedzibie OSP w Kobyłce.

 Nie było to zwykłe spotkanie, bowiem świętowano  98 urodziny  Seniorki, mieszkanki Kobyłki,  Pani  Heleny Fryde.

Szacowna Jubilatka mimo wieku dla wielu z nas nieosiągalnego czuje się dobrze, jest pełna radości życia i ma jeszcze wiele marzeń.  Prezes Klubu , Pani Teresa Kostrzewa złożyła Jubilatce w imieniu całej klubowej  społeczności życzenia i wręczyła wykonany własnoręcznie  piękny kwiat. Oczywiście zwyczajowe „Sto lat” absolutnie nie byłoby na miejscu, dlatego też zgodnym chórem wszyscy zaśpiewali  Pani Helence  „ Życzymy, życzymy..i zdrowia i szczęścia, i błogosławieństwa….”. Wszyscy  życzyli też  sobie nawzajem, by takich urodzinowych spotkań pod hasłem 90 + było w klubie i  w naszym mieście jak najwięcej. By  starsi ludzie mieli szansę jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, by żyli w godnych warunkach otoczeni szacunkiem społeczeństwa, by mieli  dostęp do wszystkiego , co oferuje współczesny świat, by po latach ciężkiej pracy mogli wreszcie cieszyć się wolnym czasem i życiem, nie martwiąc się o jutro, by mogli swoim doświadczeniem  i życiową mądrością służyć młodszemu pokoleniu. To nie są chyba wygórowane pragnienia..?

Zarząd Stowarzyszenia „Nie Daj się Nudzie” i jego prezes Andrzej Zbyszyński  , żeby chociaż  w części tym pragnieniom  pomóc się zrealizować, przygotowuje coraz to nowe atrakcje dla „Klubu 60 +”.

 I tak 15 maja  odbyła się  majówka na Ranczo u Pani Danuty Stopińskiej. W związku z tym, że akurat wypadały imieniny Zofii, a wśród seniorów były też dwie Zosie, Klub 60+  bawił się, jak na taką okoliczność przystało. Było więc wiosenne grillowanie i biesiadowanie ze śpiewem i tańcami. Honorowa prezeska , pani  Teresa Kostrzewa wręczyła  solenizantkom  wykonane w artystyczny sposób  przepiękne   laurki, zaś prezes stowarzyszenia, pan A. Zbyszyński  z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru  pełnił tym razem funkcję wodzireja. Z bukietami kwiatów oraz tacami pełnymi słodkości przybyli  też przedstawiciele kobyłkowskiego koła Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Do tańca przygrywał pan Tadeusz, a jakby tego było mało, pani Zosia recytowała  swoje własne poezje… w tle bielił się biały dworek, na którego dziedzińcu spacerowały dumne, ale przyjaźnie do gości nastawione pawie. Jeśli  dodam, że całości dopełniały  śpiewające słowiki

 i rechoczące w pobliskim stawie żaby, będą czytelnicy mieli pełny obraz tego uroczego spotkania.

Seniorzy oraz stowarzyszenie „Nie Daj się Nudzie” serdecznie dziękują gospodarzom Rancza za przemiłą gościnę.

 

 24 maja Klub 60+  był zaproszony na „Wieczór piosenki francuskiej” zorganizowany  z okazji Dnia Matki przez Centrum Czyżewski, stowarzyszenie „Nie Daj się Nudzie” oraz OKiS w Zielonce.

W czerwcu odbyła się  całodniowa wycieczka autokarowa. Szczegóły w najbliższym numerze „Kobyłczanina”.  Organizatorzy mają  nadzieję, że aura będzie ciągle sprzyjała, bo pogody ducha  u naszych seniorów są  całkowicie pewni.

Również w następnym numerze Kobyłczanina  szanowni czytelnicy będą mieli okazję poznać tajemnicę długowieczności  w wywiadzie z Panią Heleną Fryde.

 

Do  Klubu dołączają wciąż nowi członkowie, bo jest otwarty dla wszystkich, którzy nie chcą się poddać nudzie. Prezes Stowarzyszenia, Pan Andrzej Zbyszyński oraz honorowa prezeska Klubu 60+ dziękują wszystkim, którzy umożliwiają seniorom realizację ich planów, spotykanie się w miłym gronie, oraz zapraszają do współpracy.

                 

{jcomments on}

                                                                                                                                                           U.K

 

Updated: 30 czerwca, 2013 — 3:14 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme