RYCERZ CHORĄGWI KOBYŁKOWSKIEJ

UDOSTĘPNIJ W:

Z Andrzejem Michalikiem, prezesem Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Kobyłce spotykamy się w Ośrodku Jeździeckim Galop. Stajnia Galop powstała w 1991 roku pod wpływem fascynacji końmi i kawalerią jej właściciela Andrzeja Michalika. Mieści się w Kobyłce przy ulicy Krechowieckiej 9, niedaleko od Szkoły Podstawowej nr 3. Miejsce to położone jest na jednym z najstarszych i cichym osiedlu “Piotrówek”, 10 minut do pól i lasów. 29 czerwca po południu po raz kolejny wyrusza pod Grunwald. Ale wcześniej, tego samego dnia, pokaże mieszkańcom Kobyłki rycerski honor.

{gallery}2013/nr4/galop{/gallery}

 

Jak udało się Panu po raz kolejny zebrać w Kobyłce tylu pasjonatów rycerstwa?

Praca, praca i jeszcze raz praca,  aby osiągnąć sukces w każdym przedsięwzięciu trzeba się zaangażować, dodać do tego pracę , pasję i poświęcić masę czasu na wyjazdy, kontakty z innymi ludźmi to daje po czasie owoce.

Jakie wartości chciałby Pan przekazać poprzez taką imprezę mieszkańcom naszego miasta?

Organizując kolejną imprezę o charakterze historycznym mam pewność, że żywa lekcja historii pokazana atrakcyjnie pozwoli naszym mieszkańcom, tak młodym jak i starszym mieć poczucie dumy z miasta, w którym mieszkają, bo iluż mieszkańców wie, że zbliża się sześćsetna rocznica parafii w Kobyłce, że nasze miasto jest jedną  z najstarszych osad na Mazowszu. Przez takie imprezy chcę przekazać naszej wspólnocie mieszkańców, że warto budować i mieć poczucie więzi z miejscem, w którym się żyje, w oparciu o historię tego miejsca.

Co w Kobyłce należałoby Pana zdaniem zmienić w pierwszej kolejności?

Przede wszystkim powinno się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców, liczyć się z opiniami każdej społeczności lokalnej, nawet tej najmniejszej grupki osiedlowej, miasto ma być dla mieszkańców, im służyć i stwarzać warunki do wypoczynku.

Czy stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa daje odpowiednie środki do przeprowadzenia takich zmian?

Wspólnota Samorządowa wyraźnie zadeklarowała, że służy mieszkańcom, a nie partiom politycznym. Poprzez swoje działania od wielu lat pokazuje, że mieszkańcy naszych małych ojczyzn są dla Wspólnoty najważniejsi. W mojej ocenie Wspólnota Samorządowa daje gwarancję działania w interesie naszych mieszkańców i rozwoju naszych lokalnych małych ojczyzn.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

{jcomments on}

Updated: 30 czerwca, 2013 — 4:14 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme