MBike Retro Team

UDOSTĘPNIJ W:

23 czerwca grupa MBike Retro Team wzięła udział w VI Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów. Mistrzostwa odbyły się w miejscowości Urle, w gminie Jadów. Ich organizatorem był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a obecnie dyrektor cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Kolarze, podzieleni na 4-osobowe drużyny, w zależności od kategorii wiekowej pokonywali jedną lub dwie rundy w terenie. Każda z nich liczyła 25 kilometrów.

 {gallery}2013/nr4/retro{/gallery}

    Grupa MBike Retro Team w kategorii Elita (od 18 do 40 lat) wystawiła dwie 4-osobowe drużyny. Najlepsza z nich, na dystansie 50 kilometrów w składzie: Artur Majewski, Rafał Brzyski, Łukasz Woźnica, Paweł Zakowicz – zajęła czwarte miejsce na 13 sklasyfikowanych drużyn. W kategorii Masters (od 40 lat wzwyż) grupa wystawiła trzy 4-osobowe drużyny. Najlepsza z nich, na dystansie 25 kilometrów w składzie: Tomasz Majewski, Dariusz Zawistowski, Daniel Pepla, Mirosław Kowalski – zajęła pierwsze miejsce na 10 sklasyfikowanych drużyn. Kolarze w tym składzie obronili złoty medal zdobyty podczas zeszłorocznych mistrzostw. Mastersi z MBike Retro Team są niepokonani od roku 2011, kiedy to odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów.

    Kolejny maraton rowerowy, w którym wezmą udział kolarze MBike Retro Team odbędzie się 30 czerwca w Olsztynie. Będzie to wyścig z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Cezary Zamana. W cyklu tym drużyna aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej po 6 z 17 wyścigów. Poprzedni wyścig w tym cyklu odbył się 16 czerwca w Kozienicach, gdzie drużyna zajęła pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną ilość punktów.

    W cyklu Skandia Maraton Lang Team, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Czesław Lang, drużyna zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po 5 z 6 wyścigów. Tym samym zawodnicy MBike Retro Team, zdobytą liczbą punktów zagwarantowali już sobie miejsce wśród trzech najlepszych drużyn w tym cyklu. Jakie dokładnie będzie to miejsce, dowiemy się ostatecznie po ostatnim maratonie, który odbędzie się dopiero 28 września w Kwidzynie. Poprzedni wyścig w tym cyklu odbył się 15 czerwca w Bytowie, gdzie drużyna zajęła drugie miejsce wśród 49 sklasyfikowanych grup kolarskich.

    Kolarze MBike Retro Team zapraszają wszystkich chętnych na cotygodniową wspólną jazdę. W treningach biorą udział osoby w różnym wieku, z różnym stażem “rowerowania” – zarówno tego ambitnego jak i bardziej rekreacyjnego. Wystarczy mieć sprawny rower górski lub szosowy i oczywiście najlepiej również kask dla bezpieczeństwa. Latem treningi odbywają się w każdą Środę o godz 17:00. Miejscem zbiórki kolarzy jest Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce.

 

Paweł Zakowicz

 

{jcomments on}

Updated: 30 czerwca, 2013 — 3:29 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme