ZIMOWISKO KOBYŁKOWSKICH HARCERZY

UDOSTĘPNIJ W:

{jcomments on}

W dniach 2 – 9 luty 2013 r w Korzkwi, małej miejscowości leżącej u stóp korzkiewskiego zamku, warowni rycerskiej z XIV wieku niedaleko Krakowa odbyło się Zimowisko Szczepu 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki. W pięknej, malowniczej i zimowej scenerii przez 8 dni swoje ferie spędzało w sumie 32 osoby w tym: zuchy, harcerze i instruktorzy.

  {gallery}2013/nr2/zhp{/gallery}

 

Wszyscy wypoczywali, regenerowali siły oraz realizowali wcześniej założony program. Tegorocznym motywem przewodnim zimowiska były postacie z Madagaskaru, zimowisko przybrało nazwę Central Park ZOO, a poszczególne zastępy imiona głównych bohaterów. Uczestnicy wybrali się na poszukiwanie „człowieków”, którzy zapoznali ich z historią okolicy i tutejszymi legendami. Poznali alfabet „języka miganego”, wykonali egzotyczne grzechotki i nauczyli się tańca na cześć Króla Juliana czy wykonali wraz z Pingwinami granaty i broń. Program zajęć przewidział wszelkiego rodzaju gry i zabawy terenowe, w których poszukiwany był Aleks, kominki, bitwy na śnieżki jak i czas na odpoczynek na łonie zimowego krajobrazu. Odbyła się również wycieczka do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy Wawel, Rynek, Kościół Mariacki i zobaczyliśmy Smoka Wawelskiego, który niestety nie zionął ogniem.

Na zimowisku przyrzeczenie harcerskie złożyły cztery osoby, którym gratulujemy. Warto wspomnieć, że ognisko było dość nietypowe bo mimo, że w kręgu ogniskowym to na górze śniegu.

Mimo początkowo kiepskiej pogody zimowisko było udane i każdemu na apelu kończącym zakręciła się łezka w oku i wszyscy z niecierpliwością czekają na następny wspólny harcerski wyjazd.

Zuchy, harcerze oraz instruktorzy Szczepu 4 DHiGZ z Kobyłki pragną bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy wspierając nas przyczynili się do uatrakcyjnienia wyjazdu. Warto nadmienić, że zimowisko wsparli Członkowie Kobyłkowskiego Koła Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, Paweł Majkowski, – właściciel miesięcznika „Kobyłczanin” a Burmistrz Kobyłki objął je patronatem.

 

Katarzyna Gasik

 

Updated: 7 marca, 2013 — 2:19 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme