NIE DALIŚMY SIĘ ZIMOWEJ NUDZIE!

UDOSTĘPNIJ W:

{jcomments on}

Kobyłkowskie stowarzyszenie „Nie daj się nudzie” już  po raz trzeci  zapewniło młodym mieszkańcom powiatu wołomińskiego możliwość aktywnego wypoczynku w okresie ferii zimowych.  Znając i doceniając walory turystyczne i wypoczynkowe regionu spiskiego , ponownie zaprosiliśmy dzieci i młodzież do Niedzicy, malowniczo położonej wsi nad  Jeziorem Sromowieckim i Zalewem Czorsztyńskim.

 {gallery}2013/zima{/gallery}

 

Jest to bardzo dogodny punkt wypadowy do różnych atrakcyjnych miejsc,  cudowny zarówno latem, jak i zimą.

Uczestnicy zimowiska atrakcji mieli co niemiara. Przede wszystkim duża grupa miłośników  narciarstwa mogła  pod czujnym okiem instruktora , niezawodnego pana Piotra  oraz wychowawców stawiać pierwsze kroki  na nartach, korzystając  z niezwykle pięknie położonych stoków: w  Niedzicy  na „Polana Sosny”, w Czarnej Górze  na Litwince oraz w Kluszkowcach. Wszystkie stoki zapewniały nie tylko wrażenia związane ze zjazdami, ale również przepiękne widoki.  Jak to zwykle bywa , początki nie były łatwe, ale z pewnością ogromna część „świeżo upieczonych”  narciarzy będzie już zawsze wracała na stoki tak , jak to zresztą czynią zaawansowani uczestnicy naszych zimowych wyjazdów. Żeby nie przerywać szaleństw na stokach w południowej porze były na miejsce dowożone gorące posiłki. Trzeba też przyznać, że pogoda nam dopisała. Mieliśmy wspaniałe warunki do jazdy.

Oprócz codziennych treningów na ośnieżonych stokach w programie zimowiska były jeszcze wycieczki  po okolicy,  do Zakopanego, wyjazd na baseny termalne w słowackim Popradzie z przepięknym pokazem laserów, a także kulig z pochodniami w kierunku Puszczy Zielonej, dyskoteki oraz warsztaty taneczne, które prowadził znany chyba wszystkim mieszkańcom naszego powiatu wspaniały instruktor tańca, Marcin Wrzesiński będący jednocześnie kierownikiem zimowiska.

Nie zabrakło imprez typu: konkurs na najciekawszego bałwana( oj, pomysły dzieciaki miały niesamowite), „Mam talent”, karaoke, wymyślańce – przebierańce  itp. Jednym słowem nudzić się nie było kiedy i jak.

Nad realizacja programu i bezpieczeństwem uczestników czuwała kreatywna kadra: wychowawcy – p. Iwona Świebioda, p. Kasia Pogorzelska oraz p. Emilia Polnau. Zimowiskiem kierował wspomniany już p. Marcin Wrzesiński, a nad całością, jak zwykle czuwał „człowiek orkiestra”,  czyli prezes stowarzyszenia p. Andrzej Zbyszyński.

Luksusowy autokar na cały okres pobytu zapewniła firma DAR –BUS z Łochowa, której  organizatorzy serdecznie dziękują, a gościł nas Ośrodek Wypoczynkowy „Watra” w Niedzicy.

Szczególne podziękowania należą się Urzędowi Miasta Wołomin i Panu Burmistrzowi Ryszardowi Madziarowi za dofinansowanie naszej wyjazdowej akcji zimowej, z którego mogli skorzystać młodzi mieszkańcy gminy Wołomin. Pozostaje nam tylko żałować, że takiej możliwości niestety nie mieli uczestnicy z terenu naszego miasta.

 

NIE DAJ SIĘ NUDZIE

 

Updated: 7 marca, 2013 — 1:49 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme