KOLEKCJONERSTWO – HOBBY CZY SPOSÓB NA ŻYCIE?

UDOSTĘPNIJ W:

{jcomments on}

Nasza przygoda z kolekcjonerstwem zaczęła się od zbierania w dzieciństwie maskotek, kapsli, żołnierzyków. Kolejnym etapem były książki, płyty winylowe, kasety magnetofonowe. W życiu dorosłym doszły stare meble i przedmioty codziennego użytku. Po pewnym czasie ze zbieraczy stawaliśmy się kolekcjonerami, aż do muzealników.

 {gallery}2013/nr2/kol{/gallery}

 

Jesteśmy jedynym w Kobyłce muzeum, i pierwszym w Powiecie Wołomińskim muzeum prywatnym. Chcemy przekazać naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie zbieractwa, kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

W kolejnych artykułach wskażemy źródła wiedzy na temat eksponatów, wyjaśnimy na czym polega różnica pomiędzy zbieraczem, kolekcjonerem i muzealnikiem.

Naszym marzeniem jest aby w niedalekiej przyszłości powstał w naszym mieście Klub Kolekcjonera zrzeszający w swych szeregach pasjonatów, hobbystów, zbieraczy. Pragniemy aby społeczność kolekcjonerska Kobyłki była wielopokoleniowa. Aby nastąpił swobodny przepływ wiedzy i zafascynowania w każdą możliwą stronę. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Iwona i Paweł Zaniewscy.

 

Autorzy cyklu są Założycielami Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce. Czynnie działają w Klubie Miłośników Dawnych Militariów Polskich oraz Mazowieckim Stowarzyszeniu Historycznym „Exploratorzy.pl”. Są autorami ogólnopolskiej akcji społecznej „Ocal broń dla wnuka”.

 

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej,

Kobyłka,

ul. Leszka 23

www.zaniewscy.mazowsze.pl

 

Zdjęcia zbiorów muzeum udostępnili autorzy.

 

Updated: 7 marca, 2013 — 2:12 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme