Czy Kobyłka straci ponad 3 miliony złotych?

UDOSTĘPNIJ W:

{jcomments on}

Ciąg dalszy koszmaru mieszkańców ulic Załuskiego-Zagańczyka-Mareckiej i Szerokiej w Kobyłce.

 

20 grudnia 2012 roku Rada Powiatu Wołomińskiego podjęła uchwałę w sprawie budżetu  na 2013 rok. Wśród zadań, które zamierza sfinansować jest m. in, przebudowa ciągu ulic Załuskiego-Zagańczyka-Marecka – Szeroka w Kobyłce. Na ten cel w budżecie Powiatu zarezerwowana została niebagatelna kwota 3 mln 250 tys. PLN. Odcinek ten należy do tzw. dróg powiatowych. Przyjęte jest, że podobne inwestycje finansowane są przy częściowym udziale gminy. Standardem jest udział finansowy Powiatu i Gmin w  wymiarze odpowiednio 2/3 i 1/3 ogólnej kwoty inwestycji. W tym wypadku oznaczałoby to, że aby doszło do przebudowy kobyłkowskich ulic, magistrat  powinien zarezerwować na ten cel ponad 1 mln. 600 tyś. PLN.

 

Pomimo upływu ponad 2 miesięcy od podjęcia przez powiat uchwały, kobyłkowski urząd milczy w tej sprawie. Przebudowa powyższych ulic to nie tylko inwestycja kluczowa dla mieszkańców Kobyłki, ale przede wszystkim modernizacja całego ciągu komunikacyjnego łączącego Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę i Marki z trasą Białystok – Warszawa. Odcinek Załuskiego– Szeroka w ostatnich latach stał się drugą najważniejszą trasą tranzytową Kobyłki.

Warto zauważyć, że zadeklarowana przez Powiat kwota stanowi ponad ¼ ze wszystkich zaplanowanych powiatowych inwestycji drogowych na 2013 rok. Nie sposób nie zauważyć, że Powiat przeznaczył niemal o połowę mniej środków na zakupów sprzętu specjalistycznego, modernizację oddziałów szpitalnych i rozbudowę obiektu Szpitala Powiatowego! Starostwo wpisało zadanie w Wieloletni Plan Inwestycyjny. Trzeba przyznać, że temat jest traktowany przez władze powiatowe bardzo poważnie.

Czy możemy liczyć, że inwestycja zostanie tak potraktowana przez kobyłkowski urząd? Do tematu na pewno powrócimy, ponieważ mieszkańcy powinni dowiedzieć się, że na dotychczasowy  koszmar drogowy będziemy skazani przez kolejne lata.

 

Hubert Gniadowicz

 

Updated: 7 marca, 2013 — 2:05 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme