II MIĘDZYNARODOWY NOWOROCZNY KONCERT ZA NAMI…

UDOSTĘPNIJ W:

{jcomments on}

„…Arcybiskup Henryk Hoser dziękując organizatorom i gospodarzowi stwierdził, że to jeden z najpiękniejszych sposobów przywitania Nowego Roku…”

 

 

 

Po raz kolejny Powiat Wołomiński witał Nowy Rok wspaniałym, międzynarodowym koncertem .

 

W przepięknej scenerii głównego ołtarza Bazyliki św. Trójcy w Kobyłce, znanej jako „Perła Baroku na Mazowszu”, znakomici artyści, reprezentujący tym razem trzy kultury: niemiecką, ukraińską i polską, wykonali najpopularniejsze w swoich krajach kolędy i pastorałki.

 

W wypełnionej po brzegi Bazylice nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gmin naszego powiatu. Obecni byli między innymi Przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Rady Powiatu Ryszard Walczak, Wicestarosta Konrad Rytel oraz Starosta Wołomiński Piotr Uściński, który złożył życzenia noworoczne wszystkim  mieszkańcom powiatu wołomińskiego.

 

Gospodarz tego wielkiego wydarzenia muzycznego Dziekan Ks. Jan Andrzejewski złożył na wstępie specjalne podziękowania organizatorom i pomysłodawcom: Staroście Piotrowi Uścińskiemu i asystentowi Andrzejowi Zbyszyńskiemu .

 

Koncert poprowadził i słowem ozdobił znany dziennikarz, komentator radiowy i telewizyjny Wojciech Gąssowski.

 

Najpiękniejsze polskie kolędy w doskonałej aranżacji znakomitego pianisty i kompozytora  Mariusza Dubrawskiego, z akompaniamentem Justyny Baran – skrzypce i Tomasza Grabusia – wiolonczela, wykonał duet wokalny Małgorzata Kubala – sopran i Wojciech Bardowski – baryton. Ogromne wzruszenie i  podziw wywołali goście z Ukrainy, zespół ,,Zbrucz” z Tarnopola z solistką Filharmonii Tarnopolskiej Olgą Bojko. Wykonali wielogłosowo przepiękne ukraińskie kolędy, akompaniując na charakterystycznych dla ludowej muzyki ukraińskiej instrumentach: skrzypcach, cytrze, flecie i tzw. harmoszce czyli akordeonie guzikowym. Zarówno artyści polscy, jak i ukraińscy podkreślili klimat koncertu pięknymi ludowymi strojami.  Bardzo popularne i znane w wielu krajach kolędy niemieckie zaprezentował pięknym basem młody śpiewak  Tomasz Raff, któremu towarzyszyło wcześniej wymienione trio muzyczne pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego.

 

Obecny na koncercie patron honorowy Arcybiskup Henryk Hoser, dziękując organizatorom i gospodarzowi stwierdził, że to jeden z najpiękniejszych sposobów przywitania Nowego Roku i wyraził nadzieję, że ten noworoczny koncert kolęd zostanie na stałe wpisany w kalendarz najbardziej znaczących wydarzeń artystycznych naszego regionu, a w przyszłości stanie się Międzynarodowym festiwalem kolęd i pastorałek.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Arcybiskupowi Henrykowi Hoserowi za patronat, Dziekanowi ks. Janowi Andrzejewskiemu za gościnę i współorganizację, Wojtkowi Bardowskiemu za pomoc przy koordynacji oraz mecenasom: Pani Ewie Żukowskiej, właścicielce Hostelu „EVOTEL” w Zielonce, firmie Centrum Czyżewski z Zielonki, kwiaciarni ,,Agnes”, stowarzyszeniu „Nie daj się nudzie” z Kobyłki, firmie DOMAL Doradztwo Budowlane  Albin Krawczyk, firmie Center Stage z Wołomina.

 

U.K.

 

 

 

Updated: 23 stycznia, 2013 — 6:15 pm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KOBYŁCZANIN Frontier Theme